PORTAL ZESPOŁU SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR 2 W PUŁAWACH > STRONA GŁÓWNA > KONTAKT

• * murarz

* posadzkarz

* monter konstrukcji żelbetowych

• 1 V 1965r. - akademia zorganizowana przez koło ZMS, a następnie udział w manifestacji .

9 V 1965r. - pierwszy start w Spartakiadzie Szkół Przyzakładowych resortu budownictwa.

• * elektromonter

* mechanik maszyn budowlanych

* malarz

* monter instalacji sanitarnych

• 31 V 1967r. - spotykamy pierwsze notatki prasowe o szkole .
    W "Głosie Budowlanych" ukazał się artykuł pt. "Nadzieja puławskiego budownictwa" .

• ** Zasadnicza Szkoła Zawodowa PKS powstała 1 IX 1963r. i przez pierwsze lata mieściła się w barakach na terenie bazy PKS przy ul. Kołłątaja . Dyrektorem szkoły był mgr Józef Kozak , a nauczycielami pracownicy PKS i dochodzący nauczyciele z innych szkół : Henryk Pluta , Henryk Zagrodzki , Zenon Sikora , Bogdan Świątek , Tadeusz Przygodzki , Stanisław Rutkowski .

* Od 1 IX 1971r. - szkoła przeprowadziła się do budynku Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Zabłockiego , liczyła wtedy 4 oddziały i 130 uczniów .

* Od 1 IX 1973r. - dyrektorem szkoły był mgr Henryk Pluta . Długoletnimi nauczycielami w tej szkole byli : Bolesław Litwiński , mgr Danuta Jakubiak , mgr Eugeniusz Przepiórka , Roman Sulej , mgr Stanisław Adasik , mgr Tadeusz Grodzki , mgr Emilia Staszek , mgr Jan Jura , mgr Zdzisław Trynicki , mgr Wiesław Syszek , mgr Marta Chmielnicka , inż. Bogdan Saran . Przed włączeniem w skład Zespołu Szkół Budowlanych szkoła ta miała 11 oddziałów , w tym 8 szkoły zasadniczej i 3 technikum dla pracujących .

* Szkoła PKS również wniosła istotny wkład w rozwój Puław , gdyż dzięki uczniom i absolwentom tej szkoły mógł funkcjonować i rozwijać się transport . **

• * w zasadniczych szkołach zawodowych w zawodach :
  • * w technikach w specjalnościach :
  • * w liceum :
  • PORTAL ZESPOŁU SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR 2 W PUŁAWACH > STRONA GŁÓWNA > KONTAKT